Sacrum in Musica 2020 - ODWOŁANY | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum in Musica 2020 - ODWOŁANY

SZANOWNI PAŃSTWO. W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA TEGOROCZNY FESTIWAL ZOSTAŁ ODWOŁANY

21.festiwal SACRUM in MUSICA

pod patronatem Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencji księdza biskupa Romana Pindla

oraz Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jego Ekscelencji księdza biskupa Adriana Korczago

20 kwietnia g. 18.00, kościół w Aleksandrowicach

MSZA DZIĘKCZYNNA, Paweł Muzyka

Msza została napisana na 100-lecie odzyskania Niepodległości, jest takim właśnie dziękczynieniem - zapisaną na partyturze modlitwą kompozytora i wykonawców tego wspaniałego dzieła, które wchodzi dziś na trwałe do bogatego kanonu polskiej muzyki religijnej.

21 kwietnia g.18.00, Dom Muzyki BCK

Wiedeńska Orkiestra Klezmerska, Wiedeński Chór Żydowski

Wiedeńska Orkiestra Klezmerska
Wiedeński Chór Żydowski
Sasha Danilov – dyrygent

Roman Grinberg – kierownik artystyczny
Dom Muzyki BCK
Wiedeńska Orkiestra Klezmerska została założona w 2016 roku w Wiedniu przez dwóch wybitnych, światowej sławy wykonawców muzyki żydowskiej – Romana Grinberga i Sashę Danilova Jest to jedyna na świecie orkiestra, która wykonuje wyłącznie muzykę wschodnioeuropejskich Żydów w specyficznej, jedynej w swoim rodzaju i dalekiej od komercyjnego kiczu, nowej i świeżej aranżacji orkiestrowej. Są to melodie klezmerskie, żydowskie pieśni w języku jidysz, chasydzkie niguny i żydowskie tańce weselne. Serce orkiestry to Klezmer Swing Quartet, który kilka lat temu wystąpił w Bielsku-Białej

22 kwietnia g.18.00, kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela

chór bizantyjski Tropos


Chór Tropos został założony przez Constantinosa Angelidisa i jego współpracowników pod koniec 2005 r. w celu badania i promocji zachowanej do dziś muzyki bizantyjskiej . Źródłem ich inspiracji i motywacji badawczej jest tradycja śpiewu Wielkiego Kościoła i Góry Athos, a także aktywne uczestnictwo w nabożeństwach, miłość do ojczystej muzyki i naukowe podejście do interpretacji wykonawczej utworów znanych kompozytorów okresu bizantyjskiego i post .

Od tego czasu Tropos regularnie występuje w Grecji, m.in. w Odeonie Heroda Attyki w ramach festiwalu w Atenach, na festiwalu Epidaurus, w Sali Filharmonii w Atenach (pięć koncertów we współpracy z Radiem i Telewizja Grecką - ERT - itp.)

Szczególnym osiągnięciem były wspólne występy z takimi artystami jak Jâlal Eddine Weiss, Ensemble Al-Kindi, Kudsi Erguner, UNESCO Artist for Peace, grupa tureckich śpiewaków muzyki religijnej czy Sokratis Sinopoulos.

Tropos bierze także udział w uroczystościach sakralnych, m. in. z ekumenicznym patriarchą Bartłomiejem, patriarchą Moskwy Cyrylem, arcybiskupem Cypru Chrysostomosem, arcybiskupem Aten i całej Grecji Leronymosem oraz z arcybiskupem Synaju Damianoems, a także podczas wielogodzinnego czuwania w Vatopaidi, Simonos Petras i w klasztorach Docheiariou na Górze Athos.

Podczas 15 lat swojej działalności Tropos obok muzyki bizantyjskiej wykonuje także współczesną grecką muzykę sakralną, która wyróżnia się swoją duchowością i która porusza emocje i wrażliwość słuchaczy.

Tropos koncertował już w 18 krajach świata i nagrał 25 płyt CD, na których przedstawia szeroką panoramę bogactwa muzyki bizantyjskiej i greckiej - od XIII-wiecznych wielkich kompozytorów Konstantynopola i Góry Athos od XIII wieku do dzieł współczesnych.

23 kwietnia g. 18.00, kościół św. Andrzeja Boboli

koncert gospel Dorrey Lyles & The Infinity Singers

Dorrey Lyles & The Infinity Singers. KOŚCIÓŁ ANDRZEJA BOBOLI, ul. Świetego Andrzeja Boboli 41. Urodzona w czerwcu 1970 roku Dorrey Lin Lyles urodziła się w czerwcu 1970. Jej rodzice Charles i Lynnette nadali jej imię zapowiadające jej przyszłą pasję do muzyki – Dorrey =
Do-Re-Mi-Fa...
Pierwszym zespołem muzycznym założonym przez Dorrey był The Chosen Ones. W jego skład wchodzili głęboko wierzący kochający śpiew młodzi ludzie. Inny utworzony przez nią zespół nazwała The Tribe Of Judah (East). W ten sposób dawała wyraz swojej miłości do Boga. Brała tez udział w występach innych zespołów gospel. Po przeprowadzce do Niemiec Dorrey zebrała grupę ludzi dzielących z nią miłość do Boga i do muzyki. Nazwała ją SINGERS INFINITY.

Dorrey brała udział w wielu projektach muzycznych jak John Howarda Gospel Caravan i Tyscot Recording Artist czy Unlimited Praise. Koncertowała w Europie z Harlem Gospel Singers, Philadelphia Singers, The Best Best of Black Gospel Singers i Rev. Gregory M. Kelly & The Best of Harlem Gospel, głosząc dobrą nowinę i ewangelię Jezusa Chrystusa. Od ośmiu już lat też członkinią światowej sławy zespołu Weather Girls.

Dzięki swoim koncertowym podróżom po Afryce i Europie miała okazję dawać wyraz swej miłości do Jezusa Chrystusa. Prowadzone przez nią warsztaty muzyczne nie tylko przyczyniają się do poznania tajników i nauki muzyki gospel, ale także do uzdrawiania moralnego ich uczestników. Jej naturalny autorytet artystyczny i siła moralna pozwalają jej na sięganie w głąb ich duszy i aktywowanie w nich nieznanej dotychczas siły, a dany przez Boga dar śpiewu i nauczania pozwala jej na dzielenie się radością życia i miłością do Jezusa Chrystusa.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy -

młodzież szkolna, emeryci, Bielska Karta Rodzina +, Weteran +, BIELSKA KARTA SENIORA, - przy wejściu na koncert należy okazać stosowny dokument upoważniający do zniżki).